תכנית עסקית לניהול נכון של העסק

עסק קיים או חדש ללא ניהול נכון עלול לקרוס, ניהול עסק באופן איכותי הוא שקובע את התוצאות העסקיות והפיננסיות של עסק, ניהול עסק כולל תכנון לעתיד, קבלת החלטות, סדרי עדיפויות, איתור בעיות, צמצום הוצאות והגדלת הכנסות וכמובן הפקת לקחים אחד הכלים להשיג זאת הוא באמצעות בניית תכנית עסקית. 

מהי תכנית עסקית ומה היא כוללת?

תכנית עסקית היא תכנית עבודה להמשך דרכו של העסק, תכנית עסקית כוללת הגדרת מטרות פיננסיות ושיווקיות, ואסטרטגיה להשיגם, תכנית עסקית היא למעשה כלי ניהולי למטרות הגדרת החזון העסקי והגדרת דרכי הפעולה הנדרשים לצרכי תפעול ושווק, ניהול נכון של עסק מתחיל בבניית תכנית עסקית לשנה ואף לחמש שנים קדימה, אחת המטרות של תכנית עסקית היא בדיקת כדאיות העסק ושיפור איכות ניהול העסק וכן לצרכי גיוס הון . 

מה המודל לתכנון וכתיבת תכנית עסקית ?

תכנית עסקית צריכה להבנות בכמה שלבים, ראשית מבצעים ניתוח איכותי של השוק שבו פועל העסק, חקר המתחרים, חזקות והחולשות איומים והזדמנויות של העסק, ניתוח זה יביא לשלב הבא של קביעת האסטרטגיה הכוללת של העסק שמתוכה נגזרת הדרך והפעולות שיש לנקוט התכנית צריכה לכלול את המטרות של העסק והיעדים לטווח קצר ולטווח רחוק, את המשאבים הנדרשים, לוחות זמנים, והתפוקות של הפעילות, בנוסף יש לבצע ניתוח פיננסי של ההשקעה הנדרשת בעסק, מקורות המימון ותרחישים העתידים.

לאחר מכן יש לקבוע תכנית עבודה מאתגרת אך ראלית וניתנת להשגה, היעדים צריכים להיות ניתנים למדידה ומבוקרים, רצוי לשלב כמה גורמים בעסק שיהיו אחראיים על יישומה כדי להשיג מחויבות ושותפות של העובדים והמנהלים.

סעיפים שחייבים להופיע בכל תכנית עסקית

לתוכנית עסקית מבנה מוגדר ומקובל להכליל מספר סעיפים בתוכנית עסקית איכותית כמו לדוגמה: 

  • הגדרת החזון של העסק ואת המטרה לשמה הוא הוקם.
  • הגדרת המוצרים או השירותים, העלות והמשאבים שמוצרים או השירותים צורכים, מי קהל היעד ומה התמחור שלו?
  • ניתוח הסביבה העסקית שבה פועלים, מהו הענף, האם זהו תחום חדש, האם המשק בצמיחה? ועוד נתונים המשקפים את הסביבה והענף העסקי.
  • ציינו מי המתחרים הרלוונטיים והיתרונות שלהם. 
  • הגדירו מי קהל היעד ותארו אותו.
  • בצעו ניתוח S.W.O.T  אבחנו את ההזדמנויות, האיומים, היתרונות והחסרונות בשוק. 
  • תכללו בתכנית העסקית תכנית שיווקית איך אתם מתכוונים לשווק את המוצר או השירות באלו אמצעים ומהי האסטרטגיה?
  • תכנית עסקית צריכה לכלול תחזית פיננסית כמה השקעה והמימון הנדרשים מהי התחזית תזרים המזומנים. 
  • הגדרת נהלי עבודה ברורים עבור עובדים ומנהלים.
  • הגדרת יעדים ומדדים כדי לבצע בקרות שוטפות.
תוכנית עסקית לניהול נכון של העסק

רוצים לקבל מידע נוסף על תכנית עסקית לניהול נכון של העסק?

מאמרים שעשויים לעניין אותך

מנהל האתר

רוצים מידע נוסף ? השאירו לנו פניה עכשיו ונחזור אליכם

עוד כתבות מעניינות

קניית לידים

קניית לידים

קניית לידים בכל התחומים – איך עושים את זה? מחפשים שירות קניית לידים לעסק שלכם? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נשמח לתת לכם שירות ולתת לכם

קרא עוד »
לידים לקבלנים

לידים לקבלנים

אם אתם קבלנים ואתם צריכים לידים הגעתם למקום הנכון. אנחנו חברת לידי ואנחנו עוסקים בייצור ומכירת לידים בכל התחומים החל מפיננסים ועד לתחומי השיפוצים והבנייה.

קרא עוד »
מה זה לידים במכירות

מה זה לידים במכירות

מה החשיבות של לידים במכירות? אם נחשפתם לא מזמן לתחום הלידים ואתם תוהים עדיין מה החשיבות של לידים במכירת המוצרים שלכם אז כאן אנחנו נסביר

קרא עוד »